KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15328403

nr 1532 8403

Emil Lindgren

(1866-1940), Sverige

Oljemålning, Signerad -04, damporträtt. Signerad. Olja på duk, bildmått: 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 91x66 cm

Kondition: skadad ram

Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 3 april 2023
kl 20:53:39

Emil Lindgren

Läs mer om Emil Lindgren